Mobilní planetárium 2022

Ve čtvrtek 29.9.2022 přivezl lektor pan Štoudek do sálu OÚ mobilní planetárium s pohádkovým příběhem pro MŠ Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu a zábavně vzdělávací pořad pro ZŠ Voda – zázrak přírody. Každá třída měla svůj vysílací čas a kopuli sama pro sebe.  Promítání programu jsme sledovali vleže, což mělo navíc relaxační charakter.

Školka

Měsíc v pohádce putuje po nebeské sféře zvěrokruhu, protože se rozhodl spatřit Slunce. Zažívá při tom různá dobrodružství a zároveň se s ním dějí zajímavé proměny. 
Tvůrcům pohádky se podařilo velmi dobře vysvětlit i složitější jevy astronomie, které na nebi pozorujeme. Děti promítání nadchlo a se zaujetím poslouchaly následný výklad o souhvězdích, proměnách měsíce či obloze během ročního období.

Škola

Žáci ZŠ  se v pořadu Voda – zázrak přírody dozvěděli, že bez vody by na naší planetě nemohl vzniknout život, co je to hydrosféra nebo jak bychom měli správně sladkou vodu využívat v závislosti s rostoucí světovou populací…