MŠ – Výstava ovoce a zeleniny 2025

První školkový výlet letošního školního roku, v pátek 19. září 2025, jsme se nemohli vydat nikam jinam, než na tradiční výstavu ovoce a zeleniny ve Slavkově. 

Batůžky nachystané a po brzké svačince ve školce si předškoláci ze třídy Motýlků vzali pod svá křídla menší děti ze třídy Berušek, abychom společně vyrazili na autobus. Svezli jsme se k poliklinice a naše kroky směřovaly do prostorů bývalých koníren slavkovského zámku, kde již čekala pestrobarevná paleta v podání nejrůznějších druhů ovoce, zeleniny či podzimních květin. Obdivovali jsme obří indickou okurku, pichlavé kaktusy i bohaté trsy hroznů. Nejvíce se nám však líbily živé včelky, vitríny s motýly, malované okaté dýně či krásně podzimně nazdobené jízdní retro kolo. 

Po výstavě jsme navštívili i zámecký park, kde jsme si smlsli na jablíčkách a dobrotách ze svých batůžků. Trošku jsme se proběhli, někteří kamarádi postavili skrýše pod stromy pro ruměnice a potom už zase hurá zpět do školky a výborný oběd. 

I přes chladné ráno nám přálo úžasné počasí a hřálo nás podzimní sluníčko. Výlet jsme si moc užili a už se těšíme, kam vyrazíme příště.