Poslední květnový týden patřil ve školce projektu o včeličkách. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací ze života včel, vyzkoušely si včelařské ochranné pomůcky, ochutnaly čerstvý med i pyl přímo z plástu a v přírodě pozorovaly pilnou práci včel.
Protože byly děti pozorné a zvídavé, věděly, že od včelího „kluka“ – trubce – nemohou dostat žihadlo. Nebály se proto vzít si trubce do rukou, zblízka si prohlédnout jejich hebká a křehká tělíčka a poté je opatrně vypustit zpět do přírody.
Děti si také samy připravily citronovo-medovou limonádu a medovou pomazánku ke svačince. S velkou chutí se zapojily do přípravy a na vlastnoručně vyrobeném občerstvení si pak společně pochutnaly.
Během tohoto týdne byla u nás na pedagogické praxi také studentka Eliška, která si vyzkoušela práci s dětmi, podílela se na přípravě aktivit a aktivně se zapojovala do každodenního dění ve třídě.
Celý týden byl plný nových poznatků, zážitků, tvoření i objevování fascinujícího světa včel. 🐝