Berušky, motýlci i kytary: Mateřská škola oslavila Den rodiny plný úsměvů.
Květen je tradičně měsícem, kdy si připomínáme důležitost rodinných pout. U příležitosti Dne rodiny si proto děti z naší mateřské školy připravily pro své rodiče, prarodiče a sourozence odpoledne plné písniček, básniček a tance. Besídka zaplnila sál radostí, hrdostí a zaslouženým potleskem. Program zahájily nejmladší děti z oddělení Berušek. Ty se pro tento den proměnily v opravdové berušky a broučky. S velkou odvahou předstoupily před publikum a společně pásmem básniček a písniček vykouzlily úsměv na tváři každému divákovi. Společný zpěv nejmenších dětí ukázal, jak velké pokroky od začátku školního roku udělaly. Následně podium patřilo starším dětem z oddělení Motýlků. Vsadily na tradici a diváky potěšily pásmem lidových tanečků. V doprovodu lidových písní a říkadel předvedly skvělé rytmické cítění. Zlatým hřebem jejich vystoupení byl originální a veselý kloboukový tanec, který sklidil obrovský úspěch a roztleskal celý sál. Letošní oslava měla také jedno milé překvapení. Jako hosté na besídce vystoupily starší kamarádky – žákyně ze 4. třídy základní školy. Ty celé odpoledne obohatily o hudební doprovod a zahrály divákům několik skladeb na kytaru. Spojení školky a školy tak dodalo celé akci velmi příjemnou atmosféru.
Děkujeme všem rodičům za hojnou účast a podporu, dětem za jejich úžasné výkony a paní učitelkám za trpělivost a skvělou přípravu celého programu. Společně jsme prožili odpoledne, které nám připomnělo, že největším dárkem je čas strávený spolu.