Den pro školu 2022

V pátek 27. 5. 2022 se naše škola zapojila do projektu ,,Den pro školu“, jejíž misí je spojit učitele s dobrovolníky z praxe, kteří budou inspirovat mladou generaci. Z široké nabídky různých sportovních aktivit, workshopů či diskuzí jsme nakonec vybrali cvičení jógy. Společně s dobrovolnicí tohoto projektu paní Danielou Komárkovou byly děti, po návratu z dětského dne v Dědicích u vojenského útvaru, seznámeny s jógou. Paní Komárková s dětmi zábavnou formou prošla základy tohoto tradičního indického cvičení. Všechny zúčastněné děti tak místoatletického kroužku zkoušely rovnováhu svého těla při některých cvičeních, byly jim předvědeny i složitější cviky a tak mohly děti vyzkoušet, že jóga není jen o ,,sezení a ležení na zemi“, ale rovněž o celkové práci s tělem, dechem a myslí.

Tereza Sedláčková